Dostupné termíny:

Bohužel v současné době nejsou vypsané termíny pro tuto metropoli. Pokud si přejete tuto metropoli navštívit, neváhejte nás kontaktovat a požádat nás o Eurovíkend na míru     
     

Barcelona, Španělsko nebo Katalánsko?
             

Barcelona je městem 2 identit, v prvé řadě, je metropolí Katalánska a až následně druhým největším městem Španělska.

Unikátnost této překrásné metropole spočívá v tom, že turistům dokáže nabídnout nádherné pobřeží, bohaté historické centrum a krásný přístav, který nabízí i unikátní vodní svět. Barcelona Vás určitě uchvátí svou typickou leč zvláštní a jinde nevídanou architekturou, kterou má na svědomí slavný architekt Antoni Gaudi. Právě jeho stavby, kterými je Barcelona protkaná, táhnou každoročně milovníky umění a staly se neodmyslitelným symbolem města.

V případě, že chce blíže poznat toto poměrně hektické a v mnoha ohledech chaotické velkoměsto zcela určitě byste neměli vynechat centrum Barcelony a to, i když není tak úplně klasické. Nejedná se totiž o obvyklý střed evropských metropolí, to ale poznáte… Zcela určitě je dobré začít třídou La Rambla, protože prakticky všechno, co se ve městě děje, je směřováno sem. La Rambla spojuje dvě nejrušnější oblasti Barcelony – přístav, kde jí zahajuje slavný Kolumbův sloup, a končí na hlavním náměstí, Plaza de Catalunya. Navíc protíná všechny největší čtvrti, které Barcelona ve svém centru má, jmenovitě – Barri Gotic (Gotická čtvrť), klasické středověké centrum a La Ciutat vella a El Raval (Islámská čtvrť), která nabízí výlet do jiného světa.

Z pohledu zajímavostí a pro lepší pochopení životního stylu bacelonanů je vhodné nevynechat ani jednu z mek evropského fotbalu, tedy stadion Camp Nou s klubovým muzeem FC Barcelona se sbírkou všech trofejí.

‹‹ Zpět